Par un pret aizņemšanos internetā

Izdzirdot vārdu salikumus “ātrais aizdevums” vai “kredīts internetā” daudziem gribas iesaukties – krāpēji, naudas izspiedēji! Bet kādēļ tas tā ir? Šodien apskatīsim iemeslus, kādēļ aizdevumi internetā ap sevi radījuši tādu skepsi, kā arī medaļas otru pusi – ieguvumus, ko šāda veida pakalpojumi ir snieguši cilvēkiem.

Kāpēc pastāv kredīti?

Ļoti vienkārši – tie pastāv tāpēc, ka ir pieprasījums. Ideālā pasaulē aizdevumi nebūtu nepieciešami, taču mēs dzīvojam realitātē, šeit un tagad. Un mums vajag ēst, apģērbties, doties pie ārstiem, veikt remontus, taču ne visos dzīves posmos esam tik materiāli nodrošināti, lai spētu realizēt visas primārās vajadzības. Protams, var jau aizņemties no draugiem vai radiniekiem, bet vai tas ir tā vērts, zinot, ka attiecības tā var sabojāt? Tādēļ tika ieviests šāds pakalpojums.

Nebanku aizdevēji – ļaunuma sakne un tukša maciņa iemesls

Vai tiešām? Patīsim filmu atpakaļ ar iespējamo scenāriju. Pieņemsim, ka cilvēks meklēja iespējas, kā nopelnīt papildus līdzekļus, bet tas neizdevās. Tad šis cilvēks jautāja palīdzību radiniekiem, taču meklēto tur neatrada. Visbeidzot tika iegādāts ātrais aizdevums, un uzsvars ir uz vārdu “iegādāts”, jo atceramies, ka tas ir pakalpojums.

Kad pienāk kredīta atmaksas datums, cilvēks ir šokā – par ko man tas jāatmaksā? Un vēl ar procentiem? Nu nē, es netaisos maksāt savu naudu tiem naudas kārajiem asinssūcējiem.

Šādu uzskatu paudējiem gribas pajautāt – jūs veikalā arī paņemat preces nesamaksājot? Protams, ka nē! Tad kādēļ lai ātrie aizdevumi būtu izņēmums?

Īstermiņa aizdevums – glābiņš nebaltā dienā

Katram savi izdevumi ir rūpīgi jāplāno, un katram vajadzētu veidot kaut nelielus uzkrājumus. Dažkārt gan gadās, ka pat kārtīgākajam pilsonim rodas situācija, kurā uzkrātais drošības spilvens ir par plānu. Tieši šādām situācijām ir paredzēts ātrais kredīts – aizņemies un atdod līdz ar nākamo algu.

Ja cilvēks apzinās, ka ātrie aizdevumi ir pakalpojums, par ko būs jāsamaksā, tad tas nekādā veidā nevar radīt robu maciņā. Tieši pretēji – tas var izglābt no sāpoša zoba vai steidzama remonta. Turklāt liela daļa pirmo aizdevumu ir bez procentu likmes.

Vēl kāda cilvēku kategorija, kas kredītos nesaskata tikai sliktu, ir uzņēmēji. Uzsākt biznesu no nulles ir grūti, tādēļ aizdevums uzņēmumam var būt kā ideāls starta punkts turpmākai komercdarbībai.

Kad nav vēlams aizņemties naudu

Cilvēks, kuram nav citu kredītsaistību un ir regulāri ienākumi, var bez bažām aizņemties naudu. Taču tie, kuriem regulāru ienākumu nav, ir riska grupā. Tāpat neiesakām aizņemties naudu tiem, kuri jau ir parādā citiem kredītdevējiem, jo iznākums būs viens – liels parāds.

Ja cilvēks apzinās iespējamos riskus un tāpat aizņemas naudu, tad tā vairs nav kredītdevēja atbildība, un parāds būs jāatmaksā. Ērts veids, kā noskaidrot savas iespējas atmaksāt aizdevumu un aprēķināt ikmēneša izdevumus, ir procentu kalkulators. Tas ļaus reāli izvērtēt situāciju un vajadzības gadījumā likt pārdomāt nepieciešamību pēc aizdevuma.

Iespēju kredīts ir paredzēts iespējām, nevis parādu dzēšanai, tādēļ aizņemamies atbildīgi un reāli izvērtējam iespējas atmaksāt aizņēmumus.