Poseidons – jūras dievs

Grieķu mitoloģijā Poseidons ir slavens ar to, ka ir jūras dievs. Poseidons bija laika dieva Krona un zemes dievietes Rhea dēls. Viņš ir viens no sešiem brāļiem un māsām, kas sadalīja pasaules spēku. Kamēr Zevs pārvaldīja debesis, kamēr Hads valdīja Elli jeb pazemi, bet Poseidons ieguva jūru. Viņš bija arī zirgu un zemestrīču dievs. Galvenie ar Poseidonu saistītie simboli ir tridenti, unikāla dizaina zivju šķēpi un delfīni.

Jūrnieki paļāvās uz Poseidonu par labu braucienu jūrā

Tā kā viņš bija neapstrīdams jūras karalis, jūrnieki un citi jūras ceļotāji, godinot viņu, bieži noslīcināja zirgus. Lielākā daļa jūrnieku un jūrnieku tajā laikā paļāvās arī uz viņu drošā un bez notikumiem. Poseidons dzīvoja lielā pilī, kas bija izgatavota no dārgakmeņiem un koraļļiem, un viņš brauca arī ar zirga vadītu ratu.

Poseidonu bieži dēvēja par ļoti temperamentīgu un garastāvokļa dievu, tāpēc ikreiz, kad viņam bija skābs vai dusmīgs noskaņojums, viņš kļuva ļoti vardarbīgs un bieži trieca zemi ar tridentu, kas izraisīja zemestrīces, kuģu avārijas un vētrainas jūras. Ikreiz, kad viņam bija labs garastāvoklis, jūras bija mierīgas, un viņš arī izveidoja jaunas zemes ūdenī.

Poseidons arī radīja daudzus pēcnācējus

Tāpat kā viņa brālim Zevam, arī Poseidonam piemita šarms un vīrišķība, kas viņu apbūra daudzām sievietēm. Viņam bija zināms, ka viņam ir daudz mīlas lietu ar daudzām sievietēm, kas viņu noveda pie daudzu bērnu tēva. Viņš bija precējies ar Nereidu, Amfitrītu, un viņam pat bija bērns ar Gorgonas Medūzu. Viņš arī izvaroja Aetru un Amimoni. Poseidons bija slavens arī ar to, ka bija romāns ar savu māsu Demetru. Poseidons bieži vajāja Demeteru, kurš pārvērta sevi par ķēvi, lai Poseidons viņu neatrastu. Poseidons tomēr pārveidoja sevi par ērzeli un beidzot viņu notvēra. Šīs afēras rezultātā radās zirgs, vārdā Arions.

Poseidons un viņa konkurence starp Atēnu

Poseidons, kā vēsta leģenda, sacentās arī par pārākumu ar kara dievieti Atēnu. Abi sacentās par kontroli pār Atēnu pilsētu. Lai uzvarētu Atēnu iedzīvotājus, Poseidons meta šķēpu zemē, un tas radīja Akropoles pavasari. Atēna tomēr uzvarēja Atēnu iedzīvotājus, jo deva viņiem olīvkoku. Tomēr abi galu galā strādāja kopā un apvienoja savas pilnvaras. Atēna uzcēla pirmo kuģi, ar kuru kuģoja pa jūru, un uzcēla arī pirmo ratu, kaut arī Poseidons bija arī zirgu dievs.

Pēc grieķu mitoloģijas ekspertu domām, Poseidonu bieži salīdzina ar Neptūnu, romiešu jūras dievu. Poseidons tika ieskaitīts arī Zebras izveidē, kas bija rezultāts vienam no viņa eksperimentiem ar zirgu izpēti. Lai arī Poseidons bieži bija noskaņots un neprognozējams, viņš bieži vien bija ļoti sadarbīgs un palīdzēja grieķiem Trojas kara laikā. Mūsdienu kino viņš tika parādīts arī filmā Pērsijs Džeksons un Zibens zaglis, kur viņš ir Persija tēvs.